İnternet Ve Mobil Pazarlama Deneme Sınavı Sorusu #1171589

Aşağıdakilerden hangisi büyük verinin değer artıran kullanım yollarından biri değildir?


Bilgiyi daha sıklıkla şeffaf ve kullanılabilir yaparak bilgiye değer katar.

Şirketler daha fazla işlemsel veriyi üretip dijital şekilde sakladıkça, ürün envanterinden hastalık günlerine kadar her şey hakkında daha doğru ve ayrıntılı bilgi edinebilirler.

Bir data müşteri segmentlerini giderek daha da genişletir.

Sofistike analizler karar vermeyi ciddi olarak kolaylaştırır.

Yeni nesil ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde kullanılabilir.


Yanıt Açıklaması:

Büyük verinin değer artıran beş kullanım yolu var:
1. Bilgiyi daha sıklıkla şeffaf ve kullanılabilir yaparak bilgiye değer katar.
2. Şirketler daha fazla işlemsel veriyi üretip dijital şekilde sakladıkça, ürün envanterinden hastalık günlerine kadar her şey hakkında daha doğru ve ayrıntılı bilgi edinebiliyorlar. Böylece çeşitliği artırıyor ve performanslarını katlayabiliyorlar. Lider şirketler veri toplamayı ve analizini daha iyi yönetim kararları vermek için kontrollu deneyler yapmakta kullanıyor. Diğerleri veriyi, seyrek ve uzun vadeli yerine sık aralıklı ve şimdi-vadeli tahminler ile işlerini gerçek zamanlı yapmak için kullanıyor.
3. Bir data müşteri segmentlerini giderek daha da daraltır. Böylece daha dikkatle kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetler mümkün olur.
4. Sofistike analizler karar vermeyi ciddi olarak kolaylaştırır.
5. Yeni nesil ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde kullanılabilir. Hali hazırda üreticiler ürünler içine gömülen sensörlerle elde edilen veriyi, proaktif bakım (hata oluşmadan, hatta farkedilmeden önce koruyucu önlemleri almak) gibi yaratıcı satış-sonrası hizmetlerde kullanıyorlar.

Yorumlar
  • 0 Yorum